قدم اول برای موفق شدن چیست؟

موفق شدن

 

قدم اول برای موفق شدن چیست؟

قدم اول برای موفق شدن و در عمل برای هر کاری می شود گفت سخت‌ترین و همیشه پر چالش ترین قدم بوده است و خیلی از افراد در همین لحظه و همین قدم اول به مشکل بر می خورند و از همانجا شکست را می پذیرند.

در این مقاله می خواهم به شما با دادن یک ایده ساده کمک کنم که از این مشکل براحتی عبور کنید و بتوانید در زندگی، کسب و کار و همه امور خود موفق شوید.

 

 

 

C:\Users\Adminer\Pictures\تصاویر مهم\img3.png

قدم اول من چگونه به موفقیت رسید؟

سال 1384 بود و همزمان با خدمت در یک موسسه کامپیوتری برای گرفتن مدرک برنامه نویسی از مایکروسافت (MCSD) درس می خواندم و عاشق کار برنامه نویسی بودم.

استادم آقای جمشید ارشدی بود که بسیار تشویقم میکرد و در طول دوره پیشنهاد داد که بعد از خدمت در شرکت ایریسا مشغول به کار شوم. اول چیزی در مورد آن شرکت نمی دانستم و بعدها با کمی تحقیق متوجه شدم یکی از بهترین شرکتها در زمینه برنامه نویسی آنهم در صنعت فولاد است و پس از مدت کوتاهی تمام رویای من شده بوده کار کردن درشرکت ایریسا.

حالا فقط در تصوراتم و در طول شبهای نگهبانی در خدمت فقط کارکردن در ایریسا را تصور می کردم. اما بعد از خدمت چند وقت به دنبال کار بودم و در ایریسا هم رزومه دادم ولی آنها به بهانه مدرک من که آن زمان فوق دیپلم برق بود از تمام تواناییهای من در زمینه برنامه نویسی چشم‌پوشی می کردند و حاضر به استخدام نبودند کم کم از کار در ایریسا ناامید شده بودم که ناگهان یکروز از شرکت بامن تماس گرفتندو برای مصاحبه حضوری به من وقت دادند.

بعد از مصاحبه، بالاخره اتفاق افتاد و من در ایریسا مشغول به کار شدم. چند ماه بعد متوجه شدم یکی از پرسنلی شرکت به آلمان مهاجرت کرده بود و آنها برای نیروی جایگزین مجبور شده بودند ناگهانی یک نفر نیرو با تخصص برق را استخدام کنند.

 

 

 

 

C:\Users\Adminer\Pictures\تصاویر مهم\img4.png

اساتید بزرگ دنیا چگونه قدم اول موفقیت را بر می دارند؟

چند روز پیش در حال خواندن یک مقاله اینترنتی از استادم بودم که در مورد قدم اول موفقیت صحبت کرده بود. از داشتن یک ابزار ساده برای رسیدن به اهداف و موفق شدن صحبت کرده بود که در ادامه این ابزار ساده را به شما آموزش می دهم.

وقتی در حال خواندن مقاله بودم ابتدا با شک و تردید آن را مطالعه و بررسی می کردم اما کمی عمیق تر که به موضوع فکر کردم و اطراف خودم را که نگاه کردم، دیدم پر است از این اقدامات و مثالها و واقعا این ابزار ساده خیلی زمانها به من کمک کرده بدون اینکه خودم از آن و قدرتش خبر داشته باشم.

 

 

 

 

C:\Users\Adminer\Pictures\تصاویر مهم\img5.png

ابزار ساده برای موفق شدن در قدم اول چیست؟

شاید تا بحال در مورد تابلو آرزوها شنیده باشید و شاید هم نه! اما یکبار این موضوع را به زبان ساده بخوانید:

هدیه‌ای که من را بیچاره کرد!
بیشتر بدانید!

تابلو آرزوها فضایی است که شما تصویر هر آنچیزی را که دوست دارید و می خواهید به دست آورید در آن قرار می دهید و بعد هر روز با مرور کردن و دیدن آن عکس ها تلاش می کنید تا آنها را در ضمیر ناخودآگاه خود قرار دهید.

وقتی استادم در مورد تابلو آرزوها صحبت کرده بود اول به نظرم خنده‌دار بود اما بعد دیدم من در زندگی خودم به شخصه بارها چیزیهایی را که دلم می خواستم و به نوعی در زمانی هدفم بوده‌اند تصور کرده‌ام و به آنها نیز رسیده‌ام همانند استخدام شدن در شرکت ایریسا.

دقیقا یادم هست که بعد از 6سال کار در ایریسا در زمان ازدواجم تمام رویای من استخدام شدن در شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود و همیشه با همسرم که در دوران عقد بودیم از استخدام شدن و مزایای بودن در آن صحبت می کردم. که در سال 1391 این اتفاق نیز برایم به واقعیت تبدیل شدو هزاران مثال دیگر از این قبیل. مطمئن هستم شما هم اگر خوب فکر کنید می توانید حداقل 1 مثال مانند موضوعات من در زندگی خودتان پیدا کنید.

پس تابلو آرزوها واقعیت دارد و کارکرد آن برای تصویر سازی و قراردادن آن موضوع مورد هدف ما در ضمیر ناخودآگاه‌مان است.

اما نکته خیلی مهمی در این ابزار وجود دارد. که باید بسیار به آن توجه کنید.

 

 

 

 

C:\Users\Adminer\Pictures\تصاویر مهم\img6.png

تابلو اهداف چگونه موفقیت را برای ما به ارمغان می آورد؟

مهم نیست شما به چه متد و روشی علاقه دارید و چگونه می خواهید به موفقیت برسید و اصلا آیا با این حرفهای من موافق هستید یا نه اما مهمترین چیزی که باید بدانید اینست که تا دست بکار نشوید و عمل نکنید ( عملگرا نشوید) به هیچ موفقیتی دست نخواهید یافت. پس آن نکته مهم چیزی نیست جز ” عمل کردن” .

تا من در شرکت مورد علاقه‌ام رزومه پر نکرده بودم! اگر هزاران بار هم عکس شرکت و یا رویای آن را در سر می پروراندم به موفقیت نمی رسیدم.

خوب حال وقتشه شما هم قدم اول برای موفق شدن را بردارید و  همین حالا دست بکار شوید و لیستی از اهدافتان را که واقعا خواهان آنها هستید تهیه کنید و عکس و یا تصویر مناسبی از آن ها تهیه کنید و در فضایی که بیشترین زمان در دید شما هستند قرار دهید. به عنوان عکس پس‌زمینه کامپیوتر و موبایلتان بگذارید و دست به کار شوید و هر اقدامی که فکر می کنید برای رسیدن به هدفتان انجام دهید. مطمئن باشید تمام هستی و دنیا نیز دست به کار می شود تا شما را به خواسته‌تان برساند.

در مقاله بعدی ویدئوی تابلو اهدافم خودم را براتون می‌گذارم و توضیحات کاملتری رابهتون خواهم داد. لطفا این مقاله را با دوستان خودتان هم به اشترک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .